Який шпагат краще: поліпропіленовий чи натуральний?

Поліпропіленовий шпагат є популярним пакувальним матеріалом. Він часто використовується в сільському господарстві для підв'язування сільгосп культур, для пакування тюків та рулонів сіна. Матеріал має масу переваг і користується широким попитом серед різних виробничих, сільгосп компаній, а також у роздрібних покупців.

У цій статті розповімо про те, чому важливо підбирати відповідний тип шпагату, порівняємо натуральний та поліпропіленовий шпагат і розповімо, де краще замовляти цей матеріал.

Важливість вибору відповідного типу шпагату

Шпагат рекомендується вибирати залежно від того, які завдання перед ним представлені. Вибирати можна за такими характеристиками, як: товщина, діаметр, колір, матеріал виготовлення, допустиме розривне навантаження, а також вартість. Правильно підібраний пакувальний матеріал сприятиме довговічній та надійній фіксації певного вантажу, товару, сільгосп культури тощо.

Найпопулярнішим видом господарського шпагату є поліпропіленовий шпагат. На відміну від натурального шпагату, поліпропіленові нитки мають дешевшу вартість і не поступаються міцністю. Проте натуральний шпагат має і свої переваги. Далі порівняємо переваги та недоліки кожного з наведених різновидів господарського шпагату.

Переваги та недоліки поліпропіленового шпагату

Головними перевагами такого шпагату є:

  • Міцність. Матеріал не розтягується, стійкий до дії температури до 150 градусів за Цельсієм. За рахунок таких характеристик поліпропіленовий шпагат можна використовувати на відкритому повітрі чи цеху.
  • Зносостійкість. Шпагат з поліпропілену не схильний до стирання та деформації при впливі помірного допустимого навантаження. Здатний прослужити щонайменше кілька десятків років.
  • Зручність у використанні. При нарізанні кінці шпагату залишаються рівними, його легко розв'язати.
  • Доступність. Поліпропіленовий шпагат відрізняється мінімальною вартістю з усіх різновидів господарського шпагату. Для деяких покупців, це є головною перевагою даного матеріалу.

Серед недоліків такого пакувального матеріалу виділяють: деформація та виділення шкідливих речовин в атмосферу за впливу температури понад 160 градусів Цельсія, мінімальний рівень світлостійкості, складність у купівлі по-справжньому якісної продукції.

Щоб порівняти краще, поліпропіленовий або натуральний шпагат, розглянемо характеристики другого.

Переваги та недоліки натурального шпагату

Сінов'язальний шпагат з натуральних матеріалів відрізняється такими перевагами:

  • міцністю;
  • екологічну чистоту;
  • безпекою для споживача;
  • універсальністю у використанні;
  • різноманітністю ниток за діаметром, довжиною, рівнем навантаження.

Головним недоліком такого шпагату, порівняно з поліпропіленовим шпагатом, є його ціна. За рахунок використання натурального волокна у складі, вартість натурального господарського шпагату трохи вища.

Найчастіше натуральний шпагат виготовляється з льону. Випускається він із армованою ниткою підвищеної міцності. Його використовують для підв'язування тюків та рулонів сіна, для сільськогосподарських робіт на дачі, для робіт у будинку або на садовій ділянці.

Головною відмінністю натурального шпагату від поліпропіленових пакувальних матеріалів є можливість його використання в дизайні інтер'єру. Пакувальні нитки з натуральних матеріалів часто використовують для оформлення балясини, перил, балюстрад. У деяких випадках таким матеріалом обмотують стовпи, арки та інші вертикальні конструкції.

Нерідко натуральний шпагат використовується для дизайну меблів, включаючи столи, вази, абажури. Ще одним варіантом використання натурального шпагату – є обмотка котячих будиночків та точилок для пазурів.

Де замовити господарський шпагат

Інтернет-магазин Єврошпагат пропонує широкий вибір поліпропіленових шпагатів. Усі пакувальні товари постачаються від провідних європейських виробників. Шпагати від таких іменитих виробників, як: Agrotex, Juta, Tama, Claas, Zeppelin не змусять сумніватися у їхній довговічності та надійності.

Вся продукція, представлена у каталозі товарів компанії Єврошпагат, відповідає світовим стандартам якості та технологічним нормам. Для покупки шпагату достатньо оформити замовлення на сайті або зателефонувати за вказаними телефонами, зв'язавшись із менеджерами магазину.