Прес-підбирачі — огляд

Прес-підбирачі

Характеристика сучасних і Б / У прес-підбирачів тюковочних – де і за скільки їх можна придбати.

Ні для кого не секрет, що на будь-якому агропідприємстві необхідно заготовлювати корм. Більшу частину заготівок становить саме сіно, але для того, щоб його підготувати для зберігання, необхідно ще багато чого зробити:
- для початку сіно піддається сушінню, щоб рівень вологості не перевищував 15%;
- після потрібно зібрати і компактно упакувати сіно в стіг;
- ну і останній крок – це перевезення продукту на різні склади з відповідними умовами для зберігання. 

Що являють собою прес-підбирачі і за якими критеріями їх поділяють

Як було зазначено вище, процес підготовки сіна до перевезення досить важкий і тривалий, а часу дуже часто не вистачає. Крім того, якщо потрібно обробити велику кількість сировини, то встигнути зробити все якісно стає практично нездійсненним. Щоб прискорити процес підготовки, при цьому не погіршивши якість вихідного матеріалу, використовують такі механічні машини, як прес-підбирачі.
Існує два основних типи таких пристроїв: це тюкові і рулонні. Вся різниця в принципі їх упаковки. Якщо порівнювати продуктивність роботи цих видів, то тюкові безперечно будуть більш актуальні, які пресують у квадратні тюки шпагатом поліпропіленовим. Причиною цього є те, що упаковані тюки набагато легше транспортувати, ніж великі рулони. Також в один тюк вміщюється більше сіна, ніж в рулон, а при транспортуванні вони будуть займати однаковий простір. Ну і погодьтеся, тюки більш щільно пресуються, тому при перевезенні вони будуть осипатися на порядок менше.

Якщо говорити про прес-підбирачі, які сьогодні фігурують на національному ринку, то варто виділити наступні:

- машини, які виробляються в країнах СНД. Звичайно, ціна на такі товари знаходиться на досить низькому рівні, проте, якість їх роботи, відповідно, теж не висока;
- стандартизовані товари - характерні оптимальним співвідношенням якості та ціни. Тут ви можете знайти як вітчизняні, так і іноземні моделі;
- машини, які вже були у вжитку - якщо вам потрібен потриманий прес-підбирач, який вже не раз використовувався, то це категорія для вас;
- імпортна висококласна продукція – інноваційні розробки іноземних виробників, які активно поширюються на ринку.

Щоб краще зрозуміти принцип роботи кожної серії пристроїв, розглянемо детальніше найбільш популярні категорії.

Середній клас вітчизняного виробництва

Почнемо, мабуть, з найбільш поширеної категорії товарів. Виробником такої техніки є компанія Ростельмаш, яка завдяки тривалій і продуктивній діяльності заполонила близько третини національного ринку. Крім того, половина машин, які виробляються даною фірмою, відводяться на експорт. Серед всіх розробок виділяється модель ППТ-041 Tukan. Незважаючи на сумнівну надійність пристрою, термін його окупності при сприятливих умовах буде дуже малий. За досить прийнятну ціну ви зможете обробляти до 50 тонн сіна в день, а якщо забезпечити машину вивантажним пристроєм, то можна заощадити ще й на трудовитратах.

Імпортна техніка середнього класу

Якщо порівнювати аналогічні моделі іноземного виробництва (в більшості випадків виробниками є Польща, Німеччина і т.д.), то перше що впадає в очі - це ціна. Вона буде відрізнятися від вартості вітчизняних машин. Крім того, термін окупності буде значно вище через більшу вартість витратних матеріалів. Незважаючи на це, якість таких машин на рівень вище національних, так що, якщо вам важливіше довга і продуктивна робота - тоді вам сюди. Як приклад розглянемо модель JohnDeere 342. Ціна такого преса буде набагато більше, ніж вищеописана модель ППТ-041. Також на техобслуговування і матеріали знадобиться ще деяка сума. Незважаючи на це, апарат характерний високим рівнем продуктивності (84 тонни в день), при цьому вам не потрібно буде турбуватися про надійність його роботи.

Радянська продукція

До розпаду СРСР, завод сільськогосподарського машинобудування ім. Фрунзе був всесвітньо відомий. Більш того, це був єдиний завод в Радянському Союзі, який виробляв цю техніку. Попри те, що з 1992 року завод перестав працювати, техніка активно перепродується на національному ринку. Якщо виділяти найбільш поширену модель, то це буде ППЛ-Ф-1,6 «Киргизстан» - продукція займає близько 3% ринку. Продуктивність такого апарату досить прийнятна (125 тюків / год, в той час як стандартна ПТ-165 обробляє до 8 тонн / год). Але все ж найбільш згубно на надійності і якості позначається час експлуатації. Дані моделі вже давно не обслуговуються, деталі знайти дуже важко. Всі ремонтні роботи доводиться робити вручну. Але ціна на такі преси досить низька.

Техніка з країн СНД

На сьогоднішній день близько 30% ринку зайнято саме такими машинами. Хоч ціна і невисока, але якість теж бажає кращого. Такі машини не оснащені дрібними обезпечиваючими деталями, які призводять до дефектів роботи (повністю не збирається трав'яна маса, дефектні тюки і т.д.). На ремонт пристроїв йде багато часу, а в самий пік сезону має значення кожна хвилина.
Оглянемо білоруський прес ПТ-165. Ви можете придбати цю модель зовсім недорого. Але при цьому ви зіткнетеся з низкою проблем:
- відсутність моменту затягування на всіх з'єднаннях різьблення призводить до різних поломок;
- важкий процес налаштування машини;
- багато додаткової ручної роботи після придбання.
Незважаючи на це, білоруська компанія продовжує працювати над моделлю, і недавно випустила більш сучасну версію - ПТ 165м.

Високоякісна техніка з Європи

Ця категорія дуже актуальна для великих підприємств, адже продуктивність роботи однієї такої машини може становити до 1 тонни в хвилину! Правда, ціна на такі преси висока. Серед безлічі брендів варто виділити JohnDeere, Claas, Challenger і інші. Російські виробники не мають можливості робити таку техніку, тому незважаючи на високу ціну, такі товари набирають обертів на ринку. Поширення цієї продукції гальмує і той факт, що на території України ще не так багато великих агропідприємств, які можуть собі дозволити таку розкіш.

На що варто звертати увагу при покупці даної техніки

Дуже часто вирішальним фактором при виборі преса є ціна. Але ж не завжди ціна буде означати, що товар і справді надійний і коштує цих грошей. Так що перед покупкою такої машини, варто приділити увагу й іншим не менш важливим факторам:
- враховуйте час збору матеріалів, адже в кожному регіоні воно може відрізнятися. Крім того, не варто забувати про можливі поломки і інші обставини, які можуть уповільнювати процес. Так що після розрахунків додавайте запасний відсоток;
- купуйте фірмове – не варто купувати дану техніку у перекупників, адже ніколи не можна бути впевненим у якості товару. Офіційні дилери надають якісний товар і пропонують різні послуги з експлуатації пристрою;
- читайте відгуки про товари – хто краще скаже про роботу пристрою, як не той, хто вже ним користується.Ви зможете знайти відповіді на безліч своїх запитань: як працює при таких-то умовах, часто ламається, скільки грошей витрачається на техобслуговування і т.д.
Тільки після того, як ви будете володіти всією необхідною інформацією, ви зможете придбати потрібну вам модель обладнання. І неважливо, до якої категорії буде ставитися даний товар – будь то імпортна новинка або старий добрий Б / У прес – при правильному використанні з належним доглядом він зможе працювати максимально довго і якісно.