Переваги та недоліки поліпропіленового шпагату

Універсальний та міцний пакувальний матеріал – саме так можна охарактеризувати поліпропіленовий шпагат. Цікаво, що він використовується не лише для обв'язування рулонів сіна, для пакування вантажів та товарів, а також для підв'язування сільськогосподарських культур.

З поліпропіленового шпагату сьогодні виробляють навіть віники для прибирання будинків та квартир, різні килимки та мочалки. Сфера використання такого матеріалу є досить широкою, і в цьому його головна перевага.

Що таке поліпропіленовий шпагат

Простими словами, синтетичний шпагат із поліпропілену є тонкою, але особливо міцною мотузкою. Виготовляється він із поліпропілену, найпопулярнішого з усіх полімерів, який відрізняється міцністю та доступною ціною. Слово шпагат взято з італійської мови, від слова "spaghetto", що означає "тонка мотузка". Шпагат буває багатонитковим або однонитковим.

Виробляють синтетичний шпагат шляхом скручування натуральних та/або хімічних волокон у мотузку. Про переваги та недоліки такого пакувального та зв'язкового матеріалу розповімо далі.

Переваги поліпропіленового шпагату

Будь-яка нитка для тюкування, як зазначалося вище, відрізняється універсальністю у використанні. Різноманітна сфера використання – основна перевага цього пакувального матеріалу. Крім цього, шпагат із поліпропілену відрізняється такими перевагами:

  • Міцністю. Поліпропіленовий шпагат відрізняється м'якістю та невеликою вагою. Однак це не заважає йому бути дуже міцним матеріалом. Він стійкий до численних зламів. Він не розтягується, стійкий до тепла і не зазнає гниття.
  • Довговічністю. Експлуатаційний термін такого матеріалу може досягати кількох десятків і навіть сотень років. Шпагат не піддається стирання навіть при численному та інтенсивному використанні. Кінці шпагату залишаються завжди рівними при нарізуванні, така нитка не розмотується довільно. Але щоб розмотати виток поліпропіленового шпагату, не потрібно вдаватися до особливих зусиль.
  • Безпекою. Матеріал екологічно чистий, це величезний плюс, як промислових виробництв, так роздрібних покупців. У процесі застосування синтетичного шпагату практично немає ризику травмуватися або отримати поріз. Такими експлуатаційними властивостями не можуть похвалитися більшість обв'язувальних матеріалів.
  • Доступність. За рахунок структури та форми матеріалу вартість упаковки поліпропіленового шпагату мінімальна. Матеріал нічим не поступається за своїми технічними характеристиками натуральному шпагату, проте ціна на поліпропіленовий шпагат набагато нижча.

Як і у будь-якого матеріалу, шпагат з поліпропілену має свої недоліки, з якими можна ознайомитися нижче.

Недоліки поліпропіленового шпагату

Явних недоліків такого матеріалу немає. Серед непрямих слабких сторін поліпропіленового шпагату виділяють слабку стійкість до високих температур. Матеріал здатний деформуватися за температури, що перевищує 160 градусів. Він повільно розкладатиметься, виділяючи шкідливі речовини в атмосферу, у тому числі формальдегід.

Ще одним непрямим недоліком поліпропіленового шпагату є складність у його покупці. Не кожний продавець такого матеріалу пропонує високоякісний товар європейської якості. Тому в питанні покупки якісного та довговічного поліпропіленового шпагату багато залежить від вибору магазину.

Ще одним невеликим недоліком поліпропіленових ниток виступає їх слабка світлостійкість. Різнокольоровий поліпропіленовий шпагат при систематичному впливі на нього сонячного випромінювання втрачатиме своє забарвлення. Однак це відбудеться не відразу і в невеликому відсотковому відношенні до початкового кольору матеріалу.

Чому варто замовити поліпропіленовий шпагат в онлайн магазині Єврошпагат

В онлайн магазині можна замовити сіновязальний шпагат за різними критеріями, вказавши його: діаметр, товщину, міцність, колір та інші параметри. Всі товари, представлені в каталозі магазину, виготовляються провідними європейськими виробниками.

У продажу є поліпропіленовий шпагат від наступних виробників: Juta, Case, Claas, Pippo, Tama, Agrotex та багатьох інших компаній. Доставка товару здійснюється по всій території України, де функціонують найпопулярніші кур'єрські служби.

Компанія Єврошпагат співпрацює з багатьма європейськими підприємствами з виробництва шпагатних матеріалів преміальної якості. Крім того, Єврошпагат пропонує найдоступніші ціни у своєму сегменті товарів.