Чи може зіпсуватись поліпропіленовий шпагат?

Такий пакувальний матеріал застосовують у різних сферах життя. Найчастіше він використовується для підв'язування сільськогосподарських культур, для упаковки товарів та вантажів, а також для підв'язування тюків та рулонів сіна.

Щоб правильно використовувати і грамотно підібрати поліпропіленовий шпагат, варто розуміти, які властивості має поліпропілен. Не зайвим буде дізнатися, які існують правила зберігання та догляду за подібним матеріалом. Про все це розповімо далі у статті.

Особливості поліпропілену, з якого виготовляється шпагат.

Поліпропілен – термопластичний полімер пропілену. Міцний і жорсткий матеріал, має кристалічну структуру і виходить з мономерного пропілену. Простими словами, це якась пластмаса, яка відрізняється такими перевагами:

  • високою міцністю;
  • зносостійкість;
  • універсальністю у застосуванні;
  • доступною ціною.

Широкий попит на поліпропіленовий шпагат обумовлений тим, що даний вид пластмаси має такі привабливі технічні характеристики і прийнятну ціну. Цікаво, що з усіх великотоннажних пластмас у поліпропілену найнижча щільність. Поліпропілен відноситься до групи найбільш затребуваних полімерів, що використовуються в різних сферах людського життя.

На практиці цей матеріал потрібен для таких сфер:

  • будівництва;
  • упаковки вантажів та виробничих продуктів;
  • виробництва меблів;
  • підв'язки сільгоспкультур та фасування рулонів сіна;
  • для сфери автомобілебудування.

Чого «боїться» поліпропіленовий шпагат

Щоб такий пакувальний матеріал прослужив максимальний термін, слід дотримуватись певних правил його експлуатації. Насамперед, варто розуміти, що термін придатності такого матеріалу залежить від сфери його використання, від відповідності технічних характеристик шпагату до конкретного місця його використання.

приклад. Сінов'язальний шпагат не варто застосовувати в процесі виробництва або обмотки великогабаритних вантажів. Оскільки за своєю структурою матеріал може не витримати великого навантаження і деформуватися.

Якщо вам цікаво, чи може зіпсуватись поліпропіленовий шпагат, варто ознайомитися з наступною інформацією. Головними факторами, які здатні зруйнувати сіновязальний поліпропіленовий шпагат, є: надмірне фізичне навантаження, висока температура і дія ультрафіолету.

Чи довго зберігається поліпропілен і чи він може зіпсуватися – питання неоднозначні. Як уже зазначалося вище, багато що залежить від різновиду шпагату і висуваються до нього експлуатаційних вимог.

Поліпропіленовий шпагат без жодної шкоди для його структури і форми можна зберігати прямо на вулиці, на відкритій території. Також матеріал допускається зберігати в морозильниках, теплицях і в льохах. Для кращого зберігання, щоб шпагат не втратив свій первозданний вигляд та властивості, його можна запакувати в поліетиленову плівку.

Поліпропілен не схильний до гниття. Погодні умови практично не впливають на матеріал. Винятком є тривала дія температури в 35 градусів Цельсія та вище. Однак, руйнування матеріалу будуть незначними, практично непомітними під час візуального огляду.

Де придбати поліпропіленовий шпагат

Інтернет-магазин Єврошпагат пропонує придбати шпагат із поліпропілену за доступними цінами. Підібрати пакувальний шпагат вдасться за його щільністю, діаметром, виробником, кольором, розривним навантаженням та іншими параметрами. Всі товари постачаються провідними європейськими виробниками та відрізняються високою якістю.